Kubko

Dobrý deň, náš príbeh je o stratách a nálezoch. O dieťa sme sa snažili s manželom niekoľko rokov. Problém sme neriešili, na rodinné oslavy sme nechodili aby sme sa vyhli otázke kedy budeme „chovať“. Môj lekár ma ubezpečoval, že je všetko v poriadku.

Roky utekali a my sme nemali odvahu na umelé oplodnenie, hoci sme obaja tušili, že to bude jediná cesta. Nemali sme predstavu ako by to prebiehalo, informácie neboli také dostupné, niečo som vyčítala z Modrého koníka. Manžel nechcel o spermiograme ani len počuť. Nepamätám sa, čo nás presvedčilo a ako sme sa dostali do SPLNu. Našim lekárom bol Dr. Hredzák, veci nám podal veľmi jednoducho a stručne. Šťastím bolo, že stačila jedna manželova návšteva, spermie zamrazili a viac tam nemusel. Čakával ma v aute na parkovisku, myslím, že to znášal horšie ako ja. Mali sme iba 3 embryá, vyšlo to hneď na prvý pokus. Narodil sa nám syn Kubko. Čoskoro bude mať 13 rokov. Športuje, miluje bicykel a oboch svojich rodičov. Toto sú naše nálezy. Stratou je ochladnutie nášho vzťahu. Minulý rok sme sa rozviedli, nebývame spolu, a ešte nemáme usporiadané všetky záležitosti.

O Jakubovi a jeho výchove a budúcnosti sa však zhodneme na všetkom. Je medzi nami totiž stále to tajomstvo, ako sme k dieťaťu prišli.

Ďalšie články