Svetlana

…chcela by som sa poďakovať celému tímu sanatória SPLN za ich naozaj ľudský, osobný a ústretový prístup, ktorý dnes v zdravotníckych zariadeniach vôbec nie je samozrejmosťou.

S manželom sme, po mnohých rokoch snaženia, či „snažilkovania“ prešli už niekoľko reprodukčných centier. Veľkých, menších, supermoderných i trochu konzervatívnejších a priznám sa, vyberali sme si podľa tej najlepšej ponuky a najlepších výsledkov štatistiky úspešnosti… z webových stránok.

Tak sme si to všetko pochodili, no… nepochodili. Úspech sa nedostavil, štatistiku sme nevylepšili. Na nikoho sa nehneváme, nikoho za nič neviníme, veď všetci nám chceli pomôcť.

Asi sa opäť raz preverila stará ľudová múdrosť, tá – o tom, že nie je všetko zlato, čo sa blyští… Alebo je to o tom, že dôležité veci si má vyberať  človek nielen s rozumom, ale najmä s citom. Osobne, málokedy ma sklame môj prvý dojem, a to sa nám potvrdilo aj v sanatóriu SPLN. Je to útulné a priateľské prostredie, ktoré praje ľuďom, ktorí si, s malou dušičkou a plní očakávania, prichádzajú po pomoc pri naplnení svojej najsilnejšej túžby. A prichádzajú v momente, keď sú už riadne zúfalí, takže to, čo naozaj najviac potrebujú, je láskavosť, empatia a pocit, že “sme v tom traja“ – presne tak, ako to má sanatórium SPLN vo svojom logu.

Sme s manželom presvedčení, že práve vďaka tomuto prístupu sme dnes konečne vo vytúženom šťastnom očakávaní nášho prvého potomka a, aj keď nás ešte zopár mesiacov čaká, veľmi si to vychutnávame.

Prajeme sanatóriu SPLN, aby splnilo túžby ešte mnohým párom a aby nemenili svoju zaužívanú stratégiu rodinnej atmosféry a duševnej spriaznenosti so svojimi pacientmi.

Ďakujeme,  Svetlana

Ďalšie články