16
nov

Alena

Volám sa Alena.

S manželom máme už 4-ročnú dcérku, ktorá sa nám podarila, ako sa hovorí, na prvý šup, úplne prirodzene. Aj keď sme ďalšie dieťa neplánovali, neskôr sme zistili, že dcérka by potrebovala súrodenca. A nielen  ona, obaja sme boli na dcérku príliš naviazaní a príliš rodičovsky úzkostliví. Celé okolie nám vravelo, že potrebujeme ešte ďalšie dieťa a tak sme tú myšlienku nakoniec prijali aj my. Ale nedarilo sa. Aj som to trochu tušila, lebo v priebehu posledných dvoch rokov som prekonala opakované zápaly, chlamýdiovú infekciu, vo výteri sa opakovane našla Candida Albicans.

Tak som sa radila s mojou gynekologičkou a tá mi na rovinu povedala, nech nestrácam čas a odporučila mi Sanatórium SPLN.

Objednala som sa ihneď na úvodnú konzultáciu, kde mi pán doktor Lazar vysvetlil, aké vyšetrenia s manželom musíme absolvovať, ako často budem chodiť na kontrolné vyšetrenia, aké lieky budem brať, aké sú naše vyhliadky ako aj možné riziká a vôbec všetko, na čo sa treba pripraviť. Boli sme veľmi spokojní s prístupom a trpezlivosťou pána doktora odpovedať nám na všetky naše otázky. Niečo sme si o tom už doma naštudovali, ale niet nad výklad odborníka 🙂 . Vyšetrenia potvrdili tubárnu nepriechodnosť, takže sa rovno písala do poisťovne žiadosť o úhradu IVF cyklu. Po jej schválení nasledovala hormonálna stimulácia v krátkom protokole.

Kontrolné USG vyšetrenie ukázalo, že mám niekoľko pekných folikulov. Aj manželov spermiogram bol našťastie dobrý, takže sme verili, že by to mohlo vyjsť. V deň odberu sme boli s manželom obaja veľmi nervózni, ale personál sa k nám choval veľmi empaticky, čo nám veľmi pomohlo. Nakoniec sa podarilo získať 8 vajíčok, z toho 7 bolo vhodných k oplodneniu.Všetky sa oplodnili a na piaty deň sme prišli na vklad dvoch vraj ukážkových blastocýst 🙂 . Tie zvyšné sa zamrazili, takže nás to stálo trochu viac peňazí, no mali sme poistku pre prípad, že by to hneď na prvý krát nevyšlo.

A nakoniec sa ukázalo, že to bola dobrá investícia, lebo prvý vklad končil neúspešne, tak sme absolvovali prenos rozmrazeného embrya a čo Vám budem hovoriť – leží tu v postieľke oproti mne modrooký nezbedník a vyrušuje ma pri písaní. Ale ako by som sa mohla hnevať 🙂 .

Ďakujeme celému kolektívu SPLN za to, že nám pomohli a že je u nás doma teraz ešte veselšie.

 

Kontakt

Akým spôsobom sa môžem dostať do Sanatória pre liečbu neplodnosti?

Môže Vás odporúčať Váš gynekológ prvého kontaktu, ale takisto môžete prísť priamo do Sanatória pre liečbu neplodnosti – SPLN s.r.o., najlepšie po predchádzajúcom telefonickom dohovore. So sebou si prineste výmenný lístok, výsledky predchádzajúcich vyšetrení, ak ste nejaké absolvovali, tiež nálezy z operácií, laparoskopie, hysterosalpingografie alebo genetického vyšetrenia.

Ordinačné hodiny:

Pondelok – Piatok:  7:30 – 15:30
Na odborné vyšetrenie sa môžete objednať počas ordinačných hodín telefonicky na telefónnom čísle  055 / 625 31 51, alebo na mobilnom čísle 0917 848 071.

On-line linka:
konzultácie, riešenie prípadných zdravotných ťažkostí:  0917 848 071
Mgr. Štefánia Kunayová /vedúca sestra/  alebo Dipl. sestra Michaela Šoffová /sestra – koordinátor/

Napíšte nám a neváhajte sa objednať, alebo opýtať Vaše otázky, na ktoré Vám radi obratom odpovieme: