Alena

Volám sa Alena.

S manželom máme už 4-ročnú dcérku, ktorá sa nám podarila, ako sa hovorí, na prvý šup, úplne prirodzene. Aj keď sme ďalšie dieťa neplánovali, neskôr sme zistili, že dcérka by potrebovala súrodenca. A nielen  ona, obaja sme boli na dcérku príliš naviazaní a príliš rodičovsky úzkostliví. Celé okolie nám vravelo, že potrebujeme ešte ďalšie dieťa a tak sme tú myšlienku nakoniec prijali aj my. Ale nedarilo sa. Aj som to trochu tušila, lebo v priebehu posledných dvoch rokov som prekonala opakované zápaly, chlamýdiovú infekciu, vo výteri sa opakovane našla Candida Albicans.

Tak som sa radila s mojou gynekologičkou a tá mi na rovinu povedala, nech nestrácam čas a odporučila mi Sanatórium SPLN.

Objednala som sa ihneď na úvodnú konzultáciu, kde mi pán doktor Lazar vysvetlil, aké vyšetrenia s manželom musíme absolvovať, ako často budem chodiť na kontrolné vyšetrenia, aké lieky budem brať, aké sú naše vyhliadky ako aj možné riziká a vôbec všetko, na čo sa treba pripraviť. Boli sme veľmi spokojní s prístupom a trpezlivosťou pána doktora odpovedať nám na všetky naše otázky. Niečo sme si o tom už doma naštudovali, ale niet nad výklad odborníka 🙂 . Vyšetrenia potvrdili tubárnu nepriechodnosť, takže sa rovno písala do poisťovne žiadosť o úhradu IVF cyklu. Po jej schválení nasledovala hormonálna stimulácia v krátkom protokole.

Kontrolné USG vyšetrenie ukázalo, že mám niekoľko pekných folikulov. Aj manželov spermiogram bol našťastie dobrý, takže sme verili, že by to mohlo vyjsť. V deň odberu sme boli s manželom obaja veľmi nervózni, ale personál sa k nám choval veľmi empaticky, čo nám veľmi pomohlo. Nakoniec sa podarilo získať 8 vajíčok, z toho 7 bolo vhodných k oplodneniu.Všetky sa oplodnili a na piaty deň sme prišli na vklad dvoch vraj ukážkových blastocýst 🙂 . Tie zvyšné sa zamrazili, takže nás to stálo trochu viac peňazí, no mali sme poistku pre prípad, že by to hneď na prvý krát nevyšlo.

A nakoniec sa ukázalo, že to bola dobrá investícia, lebo prvý vklad končil neúspešne, tak sme absolvovali prenos rozmrazeného embrya a čo Vám budem hovoriť – leží tu v postieľke oproti mne modrooký nezbedník a vyrušuje ma pri písaní. Ale ako by som sa mohla hnevať 🙂 .

Ďakujeme celému kolektívu SPLN za to, že nám pomohli a že je u nás doma teraz ešte veselšie.

 

Ďalšie články