27
nov

Lenka

Moje meno je Lenka.

Dostala som od života po nose… Ale, zaslúžila som si. Všetko dobre dopadlo a dnes, dnes už s hlasom plným pokory poviem, že dôležitých vecí v živote je len zopár a z nich tie najdôležitejšie netreba riešiť na poslednú chvíľu. Poviem to pekne nahlas všetkým tým, čo rozmýšľajú a žijú tak, ako ja predtým… povrchne, štýlovo a trendy… len nech to dobre vyzerá… Mám takmer 40, skvelý „džob“ a všetky životné výhody, ktoré mi priniesol, som považovala za svoj najväčší životný triumf. Až do chvíľ, kým sme s manželom nezačali silno túžiť po dieťati. Materinský pud sa u mňa začal ozývať čoraz naliehavejšie, a tak sme zintenzívnili svoje snaženie. Po neúspechoch, mesiac čo mesiac vzrastala nervozita a strach. Manžel ma po každom negatívnom tehu-teste nasilu rozosmieval a dávkoval povzbudzujúcimi frázičkami, no vedela som, že sa trápi rovnako ako ja.

Jednoducho na seba vzal rolu rozvážneho ukľudňovača.

Bolo to pre mňa ťažké a nečakané, od malička som totiž bola dieťaťom šťasteny, zvyknutá na úspech v každej oblasti. Tak trochu hýčkaná okolím i vlastným egom… Nedokázala som sa sústrediť na prácu, začala robiť chyby… Hádky s manželom boli na dennom poriadku. Moje blízke okolie pocítilo príčinu tejto zmeny a denne som dostávala niekoľko nevyžiadaných rád na tému neplodnosť.

Áno, neraz som dostala odporúčanie navštíviť reprodukčné centrum, ale brala som tom ako jednoznačné zlyhanie. Toto predsa v mojom životnom scenári nebolo…takto som si to nenaplánovala. Tak som začala vyhľadávať všemožné alternatívne spôsoby, no bezúspešne. Až keď ma moja psychologička začala pomaly pripravovať na to, aký krásny a plnohodnotný život môžeme prežiť s manželom aj v neplodnom zväzku, čosi vo mne sa prudko vzoprelo a …

…ROZHODLA SOM SA!!

Od tejto chvíle už veci nabrali rýchly spád. To vlastné uvedomenie si, že si sami nedokážeme pomôcť a že patríme do rúk odborníkov, bolo asi najdlhším úsekom našej cesty za šťastím. To ostatné, i keď to nebolo vždy veľmi príjemné, sme s pokorou, odovzdanosťou a dôverou znášali. Veď cieľ bol ten najvznešenejší a najkrajší, aký si človek môže dať. Po úvodnej konzultácii v SPLN-e sa nám vyjasnila predstava, čo nás čaká a potom to bol boj s časom.

Hneď úvodné vyšetrenia ukázali, že problém je na „oboch frontoch“, manželov zlý spermiogram a takisto nepriechodnosť mojich vaječníkov neveštili jednoduché riešenie, ale nevzdali sme to a disciplinovane plnili do bodky všetky úkony a odporúčania MUDr. Igora Lazara. Po schválení žiadosti o IVF poisťovňou – bolo to v hodine dvanástej, tesne pred 39.narodeninami – už veci nabral rýchly spád a dnes sa môžeme tešiť, že sa to podarilo na prvý krát, v čo sme sa neodvážili ani len dúfať.

Sme vďační kolektívu SPLN-u, že mali s nami trpezlivosť, neraz boli pod paľbou našich nekonečných otázok a že nás s manželom doviedli k nášmu vytúženému batôžku šťastia.

Kontakt

Napíšte nám a neváhajte sa objednať, alebo opýtať Vaše otázky, na ktoré Vám radi obratom odpovieme:

  Súhlasím so spracovaním mena a e-mailovej adresy spoločnosťou SPLN - Sanatórium pre liečbu neplodnosti.

  Zaškrtnutím súhlasíte s spracovaním Mena/Priezviska a e-mailovej adresy spoločnosťou SPLN - Sanatórium pre liečbu neplodnosti pre potreby ďalšej komunikácie.

  Akým spôsobom sa môžem dostať do Sanatória pre liečbu neplodnosti?

  Môže Vás odporúčať Váš gynekológ prvého kontaktu, ale takisto môžete prísť priamo do Sanatória pre liečbu neplodnosti – SPLN s.r.o., najlepšie po predchádzajúcom telefonickom dohovore. So sebou si prineste výmenný lístok, výsledky predchádzajúcich vyšetrení, ak ste nejaké absolvovali, tiež nálezy z operácií, laparoskopie, hysterosalpingografie alebo genetického vyšetrenia.

  Ordinačné hodiny:

  Pondelok – Piatok:  7:30 – 15:30
  Na odborné vyšetrenie sa môžete objednať počas ordinačných hodín telefonicky na telefónnom čísle  055 / 625 31 51, alebo na mobilnom čísle 0917 848 071.

  On-line linka:
  konzultácie, riešenie prípadných zdravotných ťažkostí:  0917 848 071
  Mgr. Štefánia Dzurillová /vedúca sestra/  alebo Dipl. sestra Michaela Šoffová /sestra – koordinátor/