Laboratórne vyšetrenia

Vyšetrenie ženských pohlavných hormónov sa vykonáva z krvi vždy s ohľadom na fázu menštruačného cyklu. Tzv. hormonálnym profilom stanovujeme koncentráciu hormónov: folikulostimulačného hormónu (FSH), luteinizačného hormónu (LH), estrogénov, progesterónu, prolaktínu, testosterónu, AMH (Anti-Müllerov hormón). Koncentrácia AMH je úmerná zásobe vajíčok, stanovuje sa ním veľkosť ovariálnej rezervy. Skríningovým vyšetrením hormónov štítnej žľazy je stanovenie koncentrácie tyreocyty stimulujúceho hormónu (TSH).

Medzi vyšetrenia zamerané na choroby prenášané pohlavným stykom (STD – sexually transmitted diseases) patria vyšetrenia na syfilis (Treponema pallidum), kvapavku (Neisseria gonorrhoeae), chlamydie (Chlamydia trachomatis), ureaplazmy (Ureaplasma urealyticum), mykoplazmy (Mycoplasma hominis), HIV (vírus ľudskej imunodeficiencie) a vyšetrenie na hepatitis B a hepatitis C. Rýchle stanovenie presnej diagnózy je základom optimálnej liečby likvidujúcej nielen vlastné ochorenie, ale aj jeho šírenie, pretože možnými trvalými následkami zásadného charakteru sú poruchy plodnosti postihujúce ženy aj mužov (napr. kontaminácia ejakulátu patogénmi).

Kontakt

Napíšte nám a neváhajte sa objednať, alebo opýtať Vaše otázky, na ktoré Vám radi obratom odpovieme:

Súhlasím so spracovaním mena a e-mailovej adresy spoločnosťou SPLN - Sanatórium pre liečbu neplodnosti.

Zaškrtnutím súhlasíte s spracovaním Mena/Priezviska a e-mailovej adresy spoločnosťou SPLN - Sanatórium pre liečbu neplodnosti pre potreby ďalšej komunikácie.

Akým spôsobom sa môžem dostať do Sanatória pre liečbu neplodnosti?

Môže Vás odporúčať Váš gynekológ prvého kontaktu, ale takisto môžete prísť priamo do Sanatória pre liečbu neplodnosti – SPLN s.r.o., najlepšie po predchádzajúcom telefonickom dohovore. So sebou si prineste výmenný lístok, výsledky predchádzajúcich vyšetrení, ak ste nejaké absolvovali, tiež nálezy z operácií, laparoskopie, hysterosalpingografie alebo genetického vyšetrenia.

Ordinačné hodiny:

Pondelok – Piatok:  7:30 – 15:30
Na odborné vyšetrenie sa môžete objednať počas ordinačných hodín telefonicky na telefónnom čísle  055 / 625 31 51, alebo na mobilnom čísle 0917 848 071.

On-line linka:
konzultácie, riešenie prípadných zdravotných ťažkostí:  0917 848 071
Mgr. Štefánia Dzurillová /vedúca sestra/  alebo Dipl. sestra Michaela Šoffová /sestra – koordinátor/