Milka

Na našu výzvu pri príležitosti 15. výročia založenia Sanatória pre liečbu neplodnosti zareagovala ako prvá pani Milka. Napísala nám ako spolu s manželom prešli kus kľukatej cesty, kým sa jej podarilo otehotnieť. SPLN navštívila po piatich rokoch snaženia sa o bábätko. Bolo to v roku 2008.
Z jej listu vyberáme:

„Vtedy sa o nás staral MUDr. Radomír Hredzák. Absolvovali sme 2 cykly a postupne 3 embryotransfery. Mala som náročné obdobie hlavne po psychickej stránke keď sa nám nedarilo. Tretí pokus som absolvovala pod tlakom manžela, aby sme to skúsili ešte raz. A skutočne, napokon sa to podarilo! Možno preto, že už som to brala s kľudom (buď-alebo).

O našej ceste za dieťatkom vedeli najbližší, ktorí to samozrejme prežívali s nami a podporovali nás. Pomocou centra sa nám narodili dvojčatá. Dcérka Karolínka a syn Jakubko. Teraz už majú 12 rokov. Keď mali dvojčatá 4 a pol roka, otehotnela som opäť, tentokrát prirodzene a hlavne nečakane. Narodila sa nám dcérka Lea. Dnes je to už 8 ročná slečna. Deti sú zdravé a šikovné, baví ich hudba. Dvojčatá chodia 4. rok do ZUŠ. Dcérka hrá na saxofón a syn na gitaru. Mladšiu dcéru čakajú talentové skúšky. Robia nám radosť v škole aj doma.
Keď vyrastú, veľmi rada im porozprávam príbeh ako k nám prišli. Myslím, že všetky páry určite zaujíma, či sa “to“ podarí a kedy. Ja im želám hlavne veľa trpezlivosti a aby sa navzájom podporovali.“- hovorí pani Milka, a my s ňou môžeme iba súhlasiť. Tiež prajeme početnej rodinke veľa zdravia a radosti z ratolestí a ďakujeme za príbeh.

Ďalšie články