21
nov

Schválené kritériá pracovnej skupiny ČSAKI a SSAKI pre reprodukčnú imunológiu- indikácie vyšetrení imunologických príčin porúch plodnosti

INDIKÁCIE VYŠETRENIA PÁRU – STERILITA

 1. Sterilita, po vylúčení alebo vyriešení iných možných príčin.
 2. Stav po dvoch neúspešných IVF cykloch.
 3. U žien a mužov s diagnózou súvisiacou s poruchou imunity (napr. systémovej  autoimunity, malignity apod.)  ako súčasť  základného vyšetrenia  príčin sterility.

INDIKÁCIE VYŠETRENIA PÁRU – INFERTILITA

 1. Stav po dvoch potratoch – po vylúčení alebo vyriešení iných možných príčin.
 2. U žien s diagnózou súvisiacou s poruchou imunity (napr. systémovej autoimunity, malignity  ) ako súčasť základného screeningu príčin sterility.
 3. Relatívnou indikáciou  sú komplikácie pokročilého tehotenstva typu IUGR, preeklampsie  alebo HELLP syndrómu  v anamnéze.

KONTRAINDIKÁCIE VYŠETRENIA

 1. Akútne infekčné ochorenie.
 2. Stav po nedávnom pôrode či potrate alebo po chirurgickom zákroku v dutine brušnej – odstup najmenej 6 týždňov.
 3. Relatívnou kontraindikáciou  je prebiehajúca hormonálna terapia (hormonálna  antikoncepcia, ovariálna  hyperstimulácia, hormonálna  terapia  endokrinopatií, endometriózy a pod).  Doporučuje sa vyšetrovať  iba v prípade, že prerušenie či ukončenie  liečby nie je možné. Odstup najmenej  jeden menštruačný cyklus po ukončení terapie (ak je  toto možné).
 4. Relatívnou kontraindikáciou je prebiehajúca imunointervenčná  (imunosupresívna  alebo imunostimulačná) terapia.  Doporučuje sa vyšetrovať  iba  v prípade, že prerušenie  či ukončenie liečby nie je možné.
 5. Abusus návykových látok.

Viac  info na www.alergoimun.sk

Kontakt

Napíšte nám a neváhajte sa objednať, alebo opýtať Vaše otázky, na ktoré Vám radi obratom odpovieme:

Súhlasím so spracovaním mena a e-mailovej adresy spoločnosťou SPLN - Sanatórium pre liečbu neplodnosti.

Zaškrtnutím súhlasíte s spracovaním Mena/Priezviska a e-mailovej adresy spoločnosťou SPLN - Sanatórium pre liečbu neplodnosti pre potreby ďalšej komunikácie.

Akým spôsobom sa môžem dostať do Sanatória pre liečbu neplodnosti?

Môže Vás odporúčať Váš gynekológ prvého kontaktu, ale takisto môžete prísť priamo do Sanatória pre liečbu neplodnosti – SPLN s.r.o., najlepšie po predchádzajúcom telefonickom dohovore. So sebou si prineste výmenný lístok, výsledky predchádzajúcich vyšetrení, ak ste nejaké absolvovali, tiež nálezy z operácií, laparoskopie, hysterosalpingografie alebo genetického vyšetrenia.

Ordinačné hodiny:

Pondelok – Piatok: 7:30 – 15:30
Na odborné vyšetrenie sa môžete objednať počas ordinačných hodín telefonicky na telefónnom čísle  055 / 625 31 51, alebo na mobilnom čísle 0917 848 071.

On-line linka:
konzultácie, riešenie prípadných zdravotných ťažkostí:  0917 848 071
Mgr. Štefánia Dzurillová /vedúca sestra/  alebo Dipl. sestra Michaela Šoffová /sestra – koordinátor/