21
nov

Čo je EmbryoGlue®, alebo „tkanivové lepidlo“?

Pri prenosoch embryí používame v našej spoločnosti Sanatórium pre liečbu neplodnosti – SPLN spol. s r.o., špeciálny  prípravok s názvom  EmbryoGlue® (Vitrolife, Švédsko), ktorý preukázateľne  zvyšuje počet tehotenstievEmbryoGlue® je roztok, ktorý napodobňuje vnútorné prostredie v maternici v čase uhniezdenia embrya pri prirodzenom cykle. Jednoducho povedané – EmbryoGlue® pomáha lepšiemu uhniezdeniu embrya v maternici.

Je táto metóda a jej účinnosť s EmbryoGlue® overená?

Použitím EmbryoGlue® sa významne zvýšila klinická gravidita zo 42% na 50% v porovnaní s pacientkami, kde sa použilo bežné kultivačné médium s nízkou koncentráciou hyaluronanu, alebo bez neho.
Výsledky vychádzajú z metaanalýzy 13 publikácií zahrnutých v článku recenzie Cochrane, kde sa sledovalo viac ako 3200 pacientiek. Analýza neukázala žiadne zvýšenie potratovosti alebo iných nežiaducich účinkov. Záverom zhodnotených výsledkov autorským kolektívom je významný pozitívny účinok EmbryoGlue® na mieru implantácie embryí.

Čo EmbryoGlue obsahuje:
EmbryoGlue obsahuje všetky živiny a zdroje energie potrebné na optimálny vývoj embryí. Obsahuje vysokú koncentráciu implantáciu podporujúci hyaluronan, čo je hlavný glykozaminoglykán, prítomný vo folikulárnych, oviduktálnych a maternicových tekutinách. Fyziologické koncentrácie v týchto tekutinách poskytujú prostredie s vysokou viskozitou vo vajcovode a maternici.
Syntéza hyaluronanu sa dramaticky zvyšuje v deň implantácie a do nasledujúceho dňa klesá na hladinu blízku bazálnej, čo naznačuje jeho dôležitosť pre implantáciu embrya.

V  Sanatóriu pre liečbu neplodnosti – SPLN spol. s r.o., odporúčame využiť  prípravok EmbryoGlue® pri prenose embrya. Cenu za prípravok EmbryoGlue®, nájdete na našom webe v cenníku https://spln.eu/cennik/.

Kontakt

Napíšte nám a neváhajte sa objednať, alebo opýtať Vaše otázky, na ktoré Vám radi obratom odpovieme:

Súhlasím so spracovaním mena a e-mailovej adresy spoločnosťou SPLN - Sanatórium pre liečbu neplodnosti.

Zaškrtnutím súhlasíte s spracovaním Mena/Priezviska a e-mailovej adresy spoločnosťou SPLN - Sanatórium pre liečbu neplodnosti pre potreby ďalšej komunikácie.

Akým spôsobom sa môžem dostať do Sanatória pre liečbu neplodnosti?

Môže Vás odporúčať Váš gynekológ prvého kontaktu, ale takisto môžete prísť priamo do Sanatória pre liečbu neplodnosti – SPLN s.r.o., najlepšie po predchádzajúcom telefonickom dohovore. So sebou si prineste výmenný lístok, výsledky predchádzajúcich vyšetrení, ak ste nejaké absolvovali, tiež nálezy z operácií, laparoskopie, hysterosalpingografie alebo genetického vyšetrenia.

Ordinačné hodiny:

Pondelok – Piatok: 7:30 – 15:30
Na odborné vyšetrenie sa môžete objednať počas ordinačných hodín telefonicky na telefónnom čísle  055 / 625 31 51, alebo na mobilnom čísle 0917 848 071.

On-line linka:
konzultácie, riešenie prípadných zdravotných ťažkostí:  0917 848 071
Mgr. Štefánia Dzurillová /vedúca sestra/  alebo Dipl. sestra Michaela Šoffová /sestra – koordinátor/