20
nov

POHĽAD NA EMBRYOSKOP A JEHO BENEFIT PRE IVF

ČO JE EMBRYOSCOP ?

Embryoskop (EmbryoScopeTM) je jeden z najmodernejších typov časozberného inkubátora, ktorý slúži na kultiváciu a zároveň monitorovanie vývoja embryí, od oplodnenia až po prenos do maternice. V súčasnej dobe je významným pomocníkom pri riešení neplodnosti, ktorý používame aj v našom SPLNe.

Na obrazovke embryoskopu je vidieť misku s embryami jednej pacientky. Vďaka nepretržitému monitorovaniu je možné ich odlíšiť. Embryológ na základe kvality vývoja farebne označí sledované embryá. Zeleným je označené embryo najvhodnejšie na transfer – prenos do maternice matky. Modré embryá sú vhodné na zamrazenie a červené sú tie, ktoré sa nevyvíjajú resp. nie sú vhodné na transfér ani mrazenie. Zabudovaná kamera zaznamenáva priebeh delenia a vývoj každého jedného embrya. Vďaka tomuto záznamu presne vidieť, v akých časových intervaloch sa bunky embrya rozdelili.

Embryoscop je vstavaný troj-plynový inkubátor, ktorý zabezpečuje stabilnú a presnú koncentráciu používaných plynov. Využíva najmodernejšiu digitálnu techniku pri monitorovaní vývoja embryí a dokáže v laboratórnych podmienkach vytvoriť prirodzené prostredie blízke tomu, aké je v tele matky. Embryá nielenže monitoruje, ale zároveň minimalizuje manipuláciu s nimi. Na základe vyhodnotení a zberu údajov počas kultivácie dokáže embryológ vybrať najživotaschopnejšie embryá na prenos ako aj zmrazenie.

Cena tejto časozbernej kultivácie je v našom Sanatóriu pre liečbu neplodnosti 150€.
Viac informácií o cenách nájdete v našom cenníku.

Kontakt

Napíšte nám a neváhajte sa objednať, alebo opýtať Vaše otázky, na ktoré Vám radi obratom odpovieme:

Súhlasím so spracovaním mena a e-mailovej adresy spoločnosťou SPLN - Sanatórium pre liečbu neplodnosti.

Zaškrtnutím súhlasíte s spracovaním Mena/Priezviska a e-mailovej adresy spoločnosťou SPLN - Sanatórium pre liečbu neplodnosti pre potreby ďalšej komunikácie.

Akým spôsobom sa môžem dostať do Sanatória pre liečbu neplodnosti?

Môže Vás odporúčať Váš gynekológ prvého kontaktu, ale takisto môžete prísť priamo do Sanatória pre liečbu neplodnosti – SPLN s.r.o., najlepšie po predchádzajúcom telefonickom dohovore. So sebou si prineste výmenný lístok, výsledky predchádzajúcich vyšetrení, ak ste nejaké absolvovali, tiež nálezy z operácií, laparoskopie, hysterosalpingografie alebo genetického vyšetrenia.

Ordinačné hodiny:

Pondelok – Piatok:  7:30 – 15:30
Na odborné vyšetrenie sa môžete objednať počas ordinačných hodín telefonicky na telefónnom čísle  055 / 625 31 51, alebo na mobilnom čísle 0917 848 071.

On-line linka:
konzultácie, riešenie prípadných zdravotných ťažkostí:  0917 848 071
Mgr. Štefánia Dzurillová /vedúca sestra/  alebo Dipl. sestra Michaela Šoffová /sestra – koordinátor/