Ultrazvuk (USG)

Ultrazvukové vyšetrenie vnútorného genitálu má nezastupiteľné miesto pri diagnostike príčin neplodnosti, patrí medzi základné vyšetrenia v diagnostickom algoritme. Je minimálne invazívne a ľahko reprodukovateľné, podáva informáciu o väčšine vrodených aj získaných morfologických abnormalít. Maternica a vaječníky patria medzi dobre zobraziteľné orgány, preto je možné ich vyšetrovať nielen vaginálnou ale aj abdominálnou sondou pri plnom močovom mechúri. USG vyšetrením sa zameriavame na vrodené vývojové chyby maternice, myómy (veľkosť, lokalizácia, dynamika rastu), morfologické zmeny na endometriu (výška sliznice, polyp), abnormality vaječníkov (cysty, endometrióza, vyšetrenie ovariálnej rezervy).

V asistovanej reprodukcii ultrazvukom sledujeme podmienky na stimuláciu vaječníkov, priebeh stimulácie vaječníkov (folikulometria), časovanie ovulácie a kvalitu sliznice maternice (endometria). Pod ultrazvukovou kontrolou sa vykonáva odber vajíčok, embryotransfer aj diagnostika včasnej gravidity.

Kontakt

Napíšte nám a neváhajte sa objednať, alebo opýtať Vaše otázky, na ktoré Vám radi obratom odpovieme:

Súhlasím so spracovaním mena a e-mailovej adresy spoločnosťou SPLN - Sanatórium pre liečbu neplodnosti.

Zaškrtnutím súhlasíte s spracovaním Mena/Priezviska a e-mailovej adresy spoločnosťou SPLN - Sanatórium pre liečbu neplodnosti pre potreby ďalšej komunikácie.

Akým spôsobom sa môžem dostať do Sanatória pre liečbu neplodnosti?

Môže Vás odporúčať Váš gynekológ prvého kontaktu, ale takisto môžete prísť priamo do Sanatória pre liečbu neplodnosti – SPLN s.r.o., najlepšie po predchádzajúcom telefonickom dohovore. So sebou si prineste výmenný lístok, výsledky predchádzajúcich vyšetrení, ak ste nejaké absolvovali, tiež nálezy z operácií, laparoskopie, hysterosalpingografie alebo genetického vyšetrenia.

Ordinačné hodiny:

Pondelok – Piatok:  7:30 – 15:30
Na odborné vyšetrenie sa môžete objednať počas ordinačných hodín telefonicky na telefónnom čísle  055 / 625 31 51, alebo na mobilnom čísle 0917 848 071.

On-line linka:
konzultácie, riešenie prípadných zdravotných ťažkostí:  0917 848 071
Mgr. Štefánia Dzurillová /vedúca sestra/  alebo Dipl. sestra Michaela Šoffová /sestra – koordinátor/