Ovariálna rezerva

Ovariálna rezerva predstavuje zásobu nerastúcich drobných folikulov obsahujúcich vajíčka vo vaječníkoch. Súbor biochemických a ultrazvukových znakov opisujúcich ovariálnu rezervu sa nazýva markery alebo testy ovariálnej rezervy. Klesajúca ovariálna rezerva je fyziologický fenomén, ktorý odráža klesajúcu zásobu folikulov a zhoršenie kvality vajíčok (oocytov), dôsledkom čoho je klesajúca úspešnosť umelého oplodnenia. Začína vo veku 35 rokov, niekedy aj skôr. Na hodnotenie ovariálnej rezervy sa používa vyšetrenie koncentrácie FSH, LH, AMH a vaginálne vyšetrenie ultrazvukom. Kombinácia týchto vyšetrení umožňuje výber optimálnej liečby a pomáha identifikovať skupinu so zníženou ovariálnou rezervou.

Kontakt

Napíšte nám a neváhajte sa objednať, alebo opýtať Vaše otázky, na ktoré Vám radi obratom odpovieme:

Súhlasím so spracovaním mena a e-mailovej adresy spoločnosťou SPLN - Sanatórium pre liečbu neplodnosti.

Zaškrtnutím súhlasíte s spracovaním Mena/Priezviska a e-mailovej adresy spoločnosťou SPLN - Sanatórium pre liečbu neplodnosti pre potreby ďalšej komunikácie.

Akým spôsobom sa môžem dostať do Sanatória pre liečbu neplodnosti?

Môže Vás odporúčať Váš gynekológ prvého kontaktu, ale takisto môžete prísť priamo do Sanatória pre liečbu neplodnosti – SPLN s.r.o., najlepšie po predchádzajúcom telefonickom dohovore. So sebou si prineste výmenný lístok, výsledky predchádzajúcich vyšetrení, ak ste nejaké absolvovali, tiež nálezy z operácií, laparoskopie, hysterosalpingografie alebo genetického vyšetrenia.

Ordinačné hodiny:

Pondelok – Piatok:  7:30 – 15:30
Na odborné vyšetrenie sa môžete objednať počas ordinačných hodín telefonicky na telefónnom čísle  055 / 625 31 51, alebo na mobilnom čísle 0917 848 071.

On-line linka:
konzultácie, riešenie prípadných zdravotných ťažkostí:  0917 848 071
Mgr. Štefánia Dzurillová /vedúca sestra/  alebo Dipl. sestra Michaela Šoffová /sestra – koordinátor/